Обстановка в Украине.
napets:
Порошенко решил отстранить главу Госавиаслужбы после скандала с Саакашвили
http://www.segodnya.ua/politics/pnews/poroshenko-reshil-otstranit-glavu-gosaviasluzhby-posle-skandala-s-saakashvili-627138.html
stapel:
Технічний дефолт не вдарить по кишенях українців - Яресько
Понеділок, 29 червня 2015, 10:04
http://www.epravda.com.ua/news/2015/06/29/548543/
Можливий технічний дефолт ніяк не вплине на українську банківську систему і на звичайних українців.
Про це в інтерв’ю "ТСН. Тиждень" заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, передає Укрінформ.
"Так, призупинення платежів по зовнішніх боргах дорівнює технічному дефолту, але не треба боятися цього слова. Це ніяк не впливає на нашу банківську систему. Тому, що наші банки не тримають цей зовнішній борг на їхніх балансах. Тобто це не впливає на їхню платоспроможність, ніяк не впливає на депозити наших громадян, ніяк не впливає на грошову одиницю, на нашу гривню", - заявила Яресько. За словами міністра, дехто намагається використати ситуацію навмисно, щоб залякати громадян України. "Це є технічний дефолт. Народ не має боятися, що ось-ось закінчаться всі наші програми кредитування. Якраз навпаки. МВФ дає публічну підтримку, що вони розуміють, що фінансування нашої країни – це ціль №1. Її ми можемо досягнути або правильною реструктуризацією, або можливо тимчасовим призупиненням платежів і тоді вже - реструктуризація", - наголосила глава Мінфіну. Яресько зазначила, що призупинення платежів може відбутися тільки по тій групі зовнішніх кредитів, які підлягають реструктуризації, однак не йдеться про призупинення будь-яких інших платежів – чи внутрішніх, чи банківських.
Відповідаючи на питання, чи вплине такий технічний дефолт на кишені українців, Яресько заявила: "Ні". Також вона зазначила, що у разі необхідності Україна використає призупинення платежів "як тимчасовий варіант – тимчасовий важіль, тимчасовий рух, який захищає українську економіку".
Як відомо, 25 червня міністр фінансів після зустрічі міністрів з представниками Американської торговельної палати та Європейської бізнес асоціації заявила, що у кінці липня Україна може оголосити дефолт. "Теоретично можливо", – сказала вона, відповідаючи на питання журналістів, чи Україна може оголосити дефолт в кінці липня у зв'язку з необхідністю виплати чергового купона 120 млн доларів за єврооблігаціями 24 липня.
Раніше Bloomberg з посиланням на висновок інвестиційної компанії Goldman Sachs повідомив, що Україна не зможе здійснити наступний платіж за кредитом 24 липня і буде змушена оголосити дефолт.
За даними видання, кредитори після трьох місяців переговорів не погоджуються на умови України щодо реструктуризації боргу.
stapel:
Україна хоче співпрацювати з США у сфері ракетного двигунобудування
Вівторок, 30 червня 2015, 11:02
http://www.epravda.com.ua/news/2015/06/30/548605/
ДП "Конструкторське бюро "Південне" опрацьовує плани з налагодження співпраці зі США у сфері ракетного двигунобудування. Про це повідомив генеральний конструктор-генеральний директор КБЮ Олександр Дегтярьов, передає "Інтерфакс-Україна".
Згідно із повідомленням, український розробник готовий стати партнером у ініційованому урядом США проекті зі створення ракетних двигунів на заміну використовуваним на американських ракетах-носіях (РН) російським РД-180. Як зазначив генконструктор, протягом останніх п'яти років ДП "КБ "Південне" розробляло перспективне сімейство рідинних ракетних двигунів перших ступенів РН, які можна ефективно використовувати на американському ринку РН. "Поглиблені цільові дослідження ринку США засвідчили, що доцільно створення нового потужного двигуна тягою 250 тонн і зв'язки для цих двигунів тягою 500 тонн і більше", - уточнив він. "Сьогодні КБП провадить переговори з низкою потенційних замовників та інвесторів зі США, зацікавлених у реалізації цієї ініціативи. За нашими оцінками, такий двигун може бути створено і випробувано вже до 2019 року", - повідомив Дегтярьов.
За його словами, зацікавленість американської сторони в українських розробках пояснюється ще й тим, що з деяких причин американські космічні компанії намагаються уникнути використання російської РД-180 на американських носіях, і наразі уряд США виділяє великі суми на пошук альтернативних рухових установок. КБП зацікавлений у створенні двигунів перших ступенів "не тільки для виходу на міжнародний ринок, а й також для забезпечення самодостатності власних ракет-носіїв, зокрема РН сімейства "Маяк", говорить він. За даними КБП, на сьогодні компанія розробила понад 30 видів рідинних ракетних двигунів (РРД), 17 з яких - доведено до серійного складання. РРД розробки КБП оснащені РН "Зеніт", "Циклон", Vega. У червні ВПС США оголосили конкурс із розробки двигунів замість російських РД-180, обсяг потенційних контрактів оцінюється в 160 млн доларів.
preacher:
Российская общественная организация "Общество защиты прав потребителей" (ОЗПП) сообщила, что она обжаловала в Конституционном суде РФ закон о присоединении Крыма.
"Сегодня в Конституционный суд РФ подана жалоба о проверке закона от 21 марта 2014 года "О принятии в Российскую Федерацию Республики Крым и образовании в составе Российской Федерации новых субъектов - Республики Крым и города федерального значения Севастополя", - сообщили в ОЗПП.
Представители организации попросили суд проверить, соответствует ли этот федеральный закон двум положениям конституции РФ.
В ОЗПП указывают - в российской конституции говорится, что общепризнанные принципы и нормы международного права и международные договоры Российской Федерации являются составной частью ее правовой системы. Если же международным договором РФ установлены иные правила, чем предусмотренные законом, то применяются правила именно международного договора.
Заявители считают, что с присоединением Крыма к России "произошло нарушение континуитета".
"Это ставит под сомнение непрерывность международных государственных обязательств РФ, легитимность нового конституционного строя России, возможность его стабильного существования, отсутствие в нем внутренних противоречий", - считают заявители.
Ранее ОЗПП опубликовало памятку, в которой рекомендовало российским туристам въезжать на остров только с разрешения властей Украины и не покупать на территории Крыма недвижимость.
Кроме того, Крым и Севастополь в публикации назывались оккупированными территориями из-за отсутствия между Москвой и Киевом договора, который легитимизирует их присоединение к России.
Джерело: http://news.meta.ua/
Kagor:
КБ "Южное" предлагает США вместе создавать ракетные двигатели на замену российским
В последние пять лет КБ "Южное" занималось разработкой перспективного семейства жидкостных ракетных двигателей (РЖД) первых ступеней РН, которые могли бы эффективно использоваться на американском рынке РН
ГП "Конструкторское бюро "Южное" (КБЮ, Днепропетровск) отрабатывает планы по налаживанию сотрудничества с США в области ракетного двигателестроения, украинский разработчик готов выступить партнером в инициируемом правительством США проекте по созданию ракетных двигателей на замену используемым на американских ракетах-носителях (РН) российским РД-180. Об этом рассказал гендиректор КБЮ Александр Дегтярев.
Он отметил, что в последние пять лет КБ "Южное" занималось разработкой перспективного семейства жидкостных ракетных двигателей (РЖД) первых ступеней РН, которые могли бы эффективно использоваться на американском рынке РН. "Углубленные целевые исследования рынка США показали, что целесообразно создание нового мощного двигателя тягой 250 тонн и связки этих двигателей тягой 500 тонн и выше", — уточнил Дегтярев.
"Сегодня КБЮ ведутся переговоры с рядом потенциальных заказчиков и инвесторов из США, заинтересованных в реализации данной инициативы. По нашим оценкам, такой двигатель может быть создан и испытан уже к 2019 году", — сообщил Дегтярев.
При этом генконструктор пояснил: "Заинтересованность американской стороны в украинских разработках объясняется еще и тем, что по ряду причин американские космические компании пытаются уйти от использования российского РД-180 на американских носителях. В настоящее время правительство США выделяет крупные суммы на поиск альтернативных двигательных установок".
По его словам, КБЮ заинтересовано в создании двигателей первых ступеней "не только в части выхода на международный рынок, но и для обеспечения самодостаточности собственных ракет-носителей, в частности РН семейства "Маяк".
"Рынок ракетных двигателей больших тяг достаточно специфичен, он регулируется целым рядом международных соглашений, в том числе "Положением о нераспространении ракетных технологий" (Украина является членом РКРТ с 1998 года), однако КБЮ видит здесь большие перспективы международного сотрудничества с компаниями США", — резюмировал Дегтярев.
По данным КБЮ, к настоящему времени компания разработала более 30 видов ЖРД, 17 из них доведены до серийного изготовления. ЖРД разработки КБЮ оснащены РН "Зенит", "Циклон", Vega.
По данным из открытых источников, двигателями РД-180 производства ОАО "НПО "Энергомаш" (РФ) оснащаются американские РН Atlas 5 компании United Launch Alliance (ULA). В июне ВВС США объявили конкурс по разработке двигателей взамен российских РД-180, объем потенциальных контрактов оценивается в 160 млн долларов.
США к 2030 году могут израсходовать на запуск военных и разведывательных спутников около 70 млрд долларов.
Навигация