Обстановка в Украине.
stapel:
Рік від підписання Асоціації – як змінилася економіка? Інфографіка
http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/06/26/7035279/
"Готуємо пальчики"-2: Шенген підготував візові складнощі українським туристам
http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/06/18/7034947/
stapel:
Хто заробляє на обороні
http://www.epravda.com.ua/columns/2015/06/26/548236/
Війна завжди була можливістю легко заробити значні кошти. Тому не дивно, що за останній рік в Україні знайшлося багато бажаючих скористатися такою нагодою.
stapel:
Порошенко: Україна в найближчі роки отримає право на статус кандидата на вступ до ЄС
http://www.epravda.com.ua/news/2015/06/27/548463/
Після впровадження необхідних реформ Україна в найближчі роки зможе отримати право на статус кандидата на вступ до ЄС.
Про це заявив президент України Петро Порошенко у зверненні з нагоди річниці підписання Угоди про асоціацію. "Я вірю, що у найближчі роки, завдяки нашій відданій праці і змінам в державі, Україна матиме обґрунтоване право отримати статус країни – кандидата на вступ у ЄС", - наголосив він.
За словами президента, наразі уряд продовжує роботу над імплементацією необхідних реформ - конституційної, антикорупційної, судової; реформи державного управління, реформи правоохоронних органіів та інших. "Прискорився процес адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу. За рік було підготовлено та прийнято значну кількість якісних проєвропейських законодавчих та нормативно-правових актів", -підкреслив Порошенко.
Як відзначив президент, за цей рік Україна отримала "безпрецедентну допомогу" від ЄС.
"Ця допомога є тим джерелом енергії європейських змін, що відбуваються в Україні. Ми розраховуємо на продовження та розширення співробітництва в рамках всіх програм ЄС", -відзначив він. Нагадаємо, раніше Порошенко закликав ЄС надати Україні перспективу членства.
stapel:
За 10 років маємо повністю перейти на газ власного видобутку - Яценюк
Неділя, 28 червня 2015, 19:14
http://www.pravda.com.ua/news/2015/06/28/7072743/
За 10 років Україна має повністю перейти на газ власного видобутку.
Про це у "10 хвилинах з прем'єр-міністром" ввечері 28 червня заявив глава уряду Арсеній Яценюк.
"За 10 років Україна має на 100% забезпечувати власні потреби у природному газі. Ми навічно повинні злізти з "голки" газової залежності. Маємо перейти на газ власного видобутку, а для цього - перейти на ринкові ціни", - заявив він.
При цьому Яценюк зазначив, що на потреби населення необхідно 21 млрд кубометрів газу, а внутрішній видобуток становить лише 19 млрд, з них державні компанії видобувають лише 12 млрд.
"Решту видобувають приватні компанії, які продають газ за ринковими цінами. Надприбутки цих компаній мають йти до бюджету, тому уряд встановив 70% податку на такий "приватний" газ", - зауважив Яценюк. Собівартість газу, видобутого в Україні, становить 100 доларів, заявив Яценюк, а за умови придбання на європейському ринку - 240 доларів, для споживача в Україні він коштуватиме 7188 грн.
"Той, хто споживає до 200 кубометрів газу, платитиме лише 50% - 3600 грн. Іншу частину буде фактично компенсовувати держава", - зазначив прем'єр.
Також глава уряду заявив, що ціною дешевого газу, який раніше Україна закуповувала у РФ стала анексія Криму та вторгнення РФ на територію Донецької та Луганської областей.
"Якщо ціна нижче, ніж ринкова, хтось має доплатити.... Доплачували ви. Десятки мільярдів доларів йшли з держбюджету у "Нафтогаз", щоб погасити заборгованість за газ. Окрім економічного виміру є й політичний. Деякі політики обіцяють дешевий газ, він вже у нас був. Його ціна - коли підписали з РФ контракт (на поставки газу), а потім, щоб зменшити ціну, продовжили перебування флоту РФ у Криму до 2042 року. Флоту тієї держави, яка захопила наш Крим, а потім вторглася на територію Донбаса. Така ціна "дешевого газу" для країни - незалежність держави", - зазначив Яценюк.
Kagor:
Помните недавний разнос Саакашвили в Госавиаслужбе? Вот результат:
https://youtu.be/ZMk8ocb_sS4
С понедельника, 29 июня в международном аэропорту "Одесса" заработает принцип "открытого неба".
Данная инициатива является продолжением эксперимента, который с 2 апреля 2015 года действует в "Международном аэропорту "Львов" имени Даниила Галицкого".
"Открытое небо" означает, что Украинская авиационная власть в одностороннем порядке снимет ограничения по выполнению полетов по количеству назначенных авиаперевозчиков и рейсов.
Исключением на данный момент является лишь направление Одесса-Стамбул, по которому нескольким авиаперевозчикам предоставлено право на осуществление 14 регулярных рейсов в неделю - максимум, который разрешен действующим двусторонним соглашением между странами.
Начиная с 30 июня Госавиаслужбой будет направлено письма авиационным властям других государств с предложением снять ограничения на полеты в аэропорт Одесса.
Также будут направлены письма в лоукост-компаний с предложением осуществлять неограниченное количество полетов в аэропорт города Одесса.
Навигация