А что если так:
"Розділ __
АЕРОДРОМИ, ЗЛІТНО-ПОСАДКОВІ МАЙДАНЧИКИ І НАЗЕМНЕ АВІАЦІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Стаття __. Аеродром загального користування та приватний аеродром
1. З огляду на доступність для користувачів аеродроми діляться на аеродроми загального користування та приватні аеродроми.
2. Аеродром загального користування – це аеродром, відкритий для всіх повітряних суден у визначений час, доведений до відома громадськості.
3. Приватний аеродром – це аеродром, відкритий виключно до зльоту і посадки:
1) повітряного судна, яке експлуатується користувачами аеродрому, зазначеними в реєстраційних документах аеродрому;
2) повітряного судна під час некомерційного польоту, який експлуатується користувачами іншими, ніж ті, що зазначені у пункті 1 цієї частини, з дозволу начальника аеродрому.
Стаття __. Дозвіл на спорудження аеродрому
1. Спорудження аеродрому зводяться з дозволу уповноваженого авіаційного органу за заявою заінтересованої особи.
2. Дозвіл на спорудження аеродрому можуть отримати:
1) органи державного управління;
2) органи державної влади або місцевого самоврядування;
3) підприємства, засновані відповідно до законодавства України, основний вид діяльності яких полягає у виконанні авіаційних робіт;
4) фізичні особи з постійним місцем проживання на території України з метою приватного використання аеродрому.
3. До заяви, зазначеної у частині першій цієї статті, заявник додає:
1) документи, що підтверджують належність заявника до переліку осіб, зазначених у частині другій цієї статті;
2) копію рішення про умови забудови відповідної ділянки;
3) програму експлуатації аеродрому;
4) прогнози і план організації повітряного руху на аеродромі та поблизу аеродрому, із зазначенням способів запобігання перетинання з повітряним рухом, організованим із сусідніх аеродромів;
5) проект забудови території аеродрому;
6) проект програми організації охорони аеродрому;
7) документи, якими посвідчується право заявника на відчуження нерухомого майна для спорудження аеродрому;
карта із зазначеними обмеженнями щодо висотності забудови на аеродромі та в його околицях, з урахуванням існуючих перешкод для повітряного руху;
9) схема ділянок з ухилом чи підйомом;
10) висновок місцевої санітарно-епідемічної інспекції щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог до споруджуваного аеродрому, а також заключення місцевої інспекції з питань захисту навколишнього середовища стосовно впливу спорудження аеродрому на довкілля.
Стаття __. Злітно-посадкові майданчики та інші місця зльоту і посадки
1. Повітряне судно може злітати і приземлятися на злітно-посадкові майданчики, а також в інших місцях за межами аеродромів, внесених в Реєстр аеродромів:
1) у разі здійснення аварійної посадки;
2) для рятування життя або здоров’я людей або з метою участі в ліквідації наслідків стихійного лиха;
3) у навчальних або тренувальних цілях;
4) для надання авіаційних послуг;
5) якщо це дозволено Уповноваженим авіаційним органом.
2. Забороняється розпочинати експлуатацію злітно-посадкового майданчика до надання експлуатантом відповідного повідомлення Уповноваженого авіаційного органу, а також до надання експлуатантом і підтвердження Уповноваженим авіаційним органом фактів відповідності такого злітно-посадкового майданчика необхідним вимогам.
3. Вимоги, які стосуються аеродромів, також застосовуються до злітно-посадкових майданчиків, із застереженнями, викладеними в частинах четвертій та п’ятій цієї статті.
4. Міністерство з питань транспорту може постановити не застосовувати до злітно-посадкових майданчиків нормативно-правові акти, які застосовуються до аеродромів, одночасно встановивши вимоги щодо безпеки повітряного руху та охорони довкілля, яким повинні відповідати будь-які злітно-посадкові майданчики.
5. Міністерство з питань транспорту встановлює детальний порядок ведення реєстру злітно-посадкових майданчиків, порядок надання повідомлень про внесення таких майданчиків до реєстру, типову форму реєстру, а також детальні правила допуску злітно-посадкових майданчиків до експлуатації в частині гарантій безпеки повітряного руху.
6. Уповноважений авіаційний орган своїм рішенням у відповідності з вимогами положень частини четвертої цієї статті може встановити спрощені правила щодо злітно-посадкових майданчиків, які використовуються експлуатантами тимчасово для виконання сезонних авіаційних робіт чи надання певних послуг"?
Это - из проекта Воздушного кодекса (вернее, Кодекса гражданской авиации Украины), до которого не дошли руки творцов похеренных Верховной Радой проектов.
Работу над Кодексом гражданской авиации хорошо бы продолжить и подготовить уже для нового парламента.
А собственникам частных аэродромов для малой авиации - создать Ассоциацию частных аэродромов и договориться пользоваться их сетью как в Европе.