Турецький ударний БПЛА «Bayraktar TB2»Турецький розвідувальний безпілотний літальний апарат «Bayraktar TB2», створений компанією «Бойкор Макіно», є на озброєнь сухопутних військ Туреччини. Він є модифікацією «Bayraktar» Block В і відноситься до класу тактичних середньовисотних БЛА з великою тривалістю польоту.
Безпілотник «Bayraktar TB2» має більш сучасне програмне забезпечення і системи управління, ніж ізраїльський БПЛА Heron.
БПЛА «Bayraktar TB2» побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів в своєму класі після проведення тестових польотів в червні і серпні 2014 року на висоті 8 км. Тривалість польоту склала 24 години 34 хвилини.
Довжина апарата 6,5 м, розмах крила 12 м, радіус дії 150 км, максимальна злітна маса 650 кг, максимальна маса корисного навантаження 50 кг.
БПЛА «Bayraktar TB2» оснащений двигуном внутрішнього згоряння «Ротакс 912» потужністю 100 л. с. Максимальна швидкість польоту 222 км / год, крейсерська – 130 км / год, практична стеля 6750 м. Корпус апарату виконаний із застосуванням композиційних матеріалів. БПЛА «Bayraktar TB2» обладнаний системою зльоту і посадки в автоматичному режимі.
За інформацією зарубіжних ЗМІ, сухопутні війська Туреччини замовили в цілому три безпілотні авіаційні системи (БАС) але базі даного БЛА.
БАС включає до свого складу шість БПЛА «Bayraktar TB2», дві наземні станції управління, комплекти засобів електроживлення та технічного обслуговування.
До складу екіпажу входять командир, пілот та оператор бортовий корисного навантаження.
У грудні 2015 вперше були проведені випробувальні запуски озброєння з борта БПЛА «Bayraktar TB2». Так, в ході тестів з борта БПЛА «Bayraktar TB2» на висоті 4800 м був здійснений скидання мініатюрної керованої авіабомби SMM (плануюча з лазерним наведенням), яка вразила мішень розміром приблизно 3х3 м на дальності 8 км.
Під іншою консоллю крила апарату був підвішений макет боєприпасу, скидання якого не виконувався.
Оборонна промисловість Туреччини вважає озброєння безпілотника важливим досягненням, що підтверджує технологічну перевагу країни.
Крім того, це досягнення дозволяє Туреччині більше не сподіватися на іноземні держави як постачальників оборонних технологій.
У 2008 році Туреччина хотіла купити американський бойовий БПЛА, проте, сенат США не схвалив угоду. Незважаючи на зусилля глави збройних сил Туреччини Некдет Озел і Реджеп Тайіп Ердогана, в той час прем’єр-міністра країни, Туреччині не вдалося купити безпілотник.
Пізніше Туреччина збиралася придбати БПЛА у Китаю або Ізраїлю.
Льотно-технічні характеристики БПЛА «Bayraktar TB2»:
Максимальна злітна маса, кг: 650;
Довжина апарата, м: 6,5 м;
Розмах крила, м: 12;
Двигун: внутрішнього згоряння «Ротакс 912»;
Потужність двигуна, л. с .: 100;
Максимальна швидкість польоту, км / год: 222;
Крейсерська швидкість польоту, км / год: 130;
Радіус дії, км: 150;
Практична стеля, м: 6750;
Максимальна маса корисного навантаження, кг: 50