Самоделы - единомышленники !

<< < (167/181) > >>

Toris:
Саморобники по дереву, ахтунг!

Азіо-американські вчені навчились щось таке робити з деревиною, що вона стає міцнішою в 10 і більше разів. Наскільки я зрозумів з іноземних повідомлень, вони спочатку варять дерево в суміші NaOH та Na2SO3, щоби видалити лінгін та хеміцелюлозу, а потім пресують дерево при температурі близько 66 градусів по Цельсію (150 градусів по Фаренгейту). На виході отримують убер-дерево, титани і сталі відпочивають.

Ось пруфи в порядку деталізації:

https://hightech.fm/2018/02/08/super-wood

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/02/180207151829.htm

https://www.umdrightnow.umd.edu/news/umd-researchers-create-super-wood-stronger-most-metals

https://www.nature.com/articles/nature25476

Розробники заявляють, що волокна робляться в 5 разів щільнішими початкової деревини, а всякі дефекти ущільнюються і стають некритичними. Там є нюанс з видаленням лінгіну та хемоцелюлози, недовидалення та перевидалення негативно впливають на міцність, але то вже експериментальні нюанси.

Англійською майже не володію, але дуже відчуваю, що технологія має бути захоплюючою і значно дешевшою карбону та скла при порівнянній міцності.

Можливо, хтось вже пробував таку чи схожу технологію зміцнення дерева?

подвашник:
Лучшие , по круче  в  разы  дамасской  стали  , сабли и ножи  с  троса. Поковка  из  троса. Та же философия   что и  из деревом  , работают  волокна.
  Но  все равно есть  момент  который  нельзя  не заметить. Напрвленность  волокон   говорящая    о  единонаправленности  и  не  равнопрочности по  направлениям. Так   в  авиадюралевом  листе  всегда  смотрят на  линии проката.
  Для  автожелеза делают  равнонаправленный  прокат и тогда не порвет при  штампе.

 Подозреваю  что  лингвин при нагрузках  создает   скольжение   и  зазор  между  волокнами. При прессовке  без лингвина волокна  сближаются   и  как  бы  сращиваются  работая  вместе   с  меньшим  сдвигом.  Верная  идея.
  Стоит посмотреть на  ссылки...

Toris:
Саме так, розробники там щось згадують про водневі зв'язки між волокнами. Наголошують про оптимальну величину видалення лінгіну для збереження максимуму правильних міжволоконних зв'язків. І заявляють про можливість заміни повільних щільних дерев (тис) на швидкі нещільні (сосна) в промисловості, архітектурі та авто- авіабудуванні.

Генрі Форд Перший, який критикував дерево за баластну зайву вологу, зараз був би щасливий. :)

подвашник:
Лопатки на  ТРД  компрессоры штампуют  с  альпорошка (с секретными добавками) под  давлением.
  Так глядишь и  начнут  с  этой модэрндревесины  делать.

Toris:
Погуглив трохи по темі лінгіну та гемоцелюлози - знайшов книжку "Химия древесины и целлюлозы".

Виявляється, в нас цим давно займались, але в іншому напрямку.

Вивчаю тему далі.

Навигация

[0] Главная страница сообщений

[#] Следующая страница

[*] Предыдущая страница